Menu
Jsme na Facebooku

aktuality

Hubnutí bez diet podle amerických studií | 16. 10. 2011

K hubnutí bez omezení jídla, které máte rádi, prý stačí udělat jen několik malých změn v životním stylu. Jak moc se vám zdají důvěryhodné a schopné zaručit štíhlou postavu, nechám na vás. Mě to spíš než co jiného dobře pobavilo. Ty objevy mi přijdou logické a žádné extra studie bych k nim nepotřebovala.

Podle nejnovější studie  McGillské Univerzity ten, kdo vaří doma, jí mnohem zdravěji, než ti kdo upřednostňují stravování v restauracích a fast foodech. Na tom ale podle mě není nic objevného a divit se tomu mohou snad jen Američané:-)

"Domácí strava motivuje lidi k výběru zdravějších potravin. Navíc je toto jídlo činí šťastnějšími," vysvětluje vědkyně Laurette Dubeová pro American Journal of Clinical Nutrition. K tomuto zjištění snad není co dodávat:-)

10 tipů jak zhubnout bez držení diet

1. Používejte menší talíř - Vědci zjistili, že pokud lidé jedí jídlo z velkého talíře, pak mají pocit, že snědli mnohem méně, než tomu bylo ve skutečnosti. Naopak zvolí-li člověk na stejnou porci menší talíř, mnohem více si množství jídla uvědomuje. Obvykle pak tedy sní méně, než kdyby jedl z velkého talíře.

2. Používejte větší vidličky - Jedna italská vědecká studie dokázala, že pokud lidé při jídle používají větší vidličku, sní méně, než ti kdo upřednostňují malou vidličku. Podle vědců jídlo konzumované za pomoci malé vidličky uspokojuje lidský hlad méně, než stejné množství jídla konzumované velkou vidličkou.

3. Jezte s muži - Pokud jste žena, pak nejezte nikdy sama. Při jídle se obklopte nejlépe muži. Podle vědců pak k uspokojení hladu postačí mnohem menší porce. V přítomnosti mužů si ženy chtějí připadat atraktivnější, a proto obvykle nikdy svou porci nedojí.

4. Čtěte etikety s nutričními hodnotami na potravinách - Ti, kdo čtou nutriční hodnoty na etiketách, snědí až o 5 % méně tuku než ti, kteří se o složení potravin nezajímají.

5. Pijte vodu před každým jídlem - Mnohé vědecké studie dokázaly, že ti co vypijí před každým jídlem dvě sklenice čisté vody, hubnou výrazně rychleji, než ti, kdo drží nejrůznější diety.

6. V noci se vyhněte světlu - Díváte se dlouho do noci na televizi či surfujete po internetu? Nebo jen spíte u zapnuté televize? Pak se nedivte, že nemůžete dlouhodobě zhubnout. Existuje vědecká studie, která tvrdí, že myši, které byly vystaveny v noci jasnému světlu, přibyly na váze o 50 % více než ty, které spaly celou noc v naprosté tmě.

7. Vše nezdravé schovejte - Čím méně budete mít nezdravé (sladké, tučné, slané) dobrůtky na očích, tím snáze jim odoláte. Naopak čím více se obklopíte zdravými pochoutkami, tím více jich i zkonzumujete a na ty nezdravé vám již nezbude místo.

8. Vyhněte se při jídle kamarádům/kamarádkám  - Tak jako děti jedí více ve společnosti kamarádů, tak i dospělým chutná v přátelské atmosféře více. Je to prý dáno tím, že přátelé nás motivují k přejídání.

9. Vyvarujte se štíhlých přátel, kteří hodně jedí - Jíst společně se štíhlým jedlíkem je pro normální smrtelníky nejhorší možnou variantou. V jeho společnosti toho sní normální člověk více a navíc si dopřeje i kalorické bomby, kterým se jindy bez větší námahy vyhne.

10. Vyhněte se všem reklamám na cvičení -  Studie University of Illinois ukázala, že lidé, kteří při jídle sledují nebo jen podprahově poslouchají reklamu na cvičení, snědí mnohem více, než ti, co sledují programy týkající se vaření. Podle vědců by se lidé neměli při jídle ani bavit o cvičení. I to má negativní vliv na jejich hubnutí.

...návrat zpět

Vyhledávání
Kontakt

Mgr. Leona Meindlová
Seifertova 57, Jihlava 586 01
+420 565 551 111
+420 606 944 656
e-mail: leona@hubnuti4you.cz

Individuální jídelníček přesně na míru

edited by N.E.S.P.I.