Menu
Jsme na Facebooku

Hubnutí a diety

Pojem „hubnutí" je asi nejdiskutovanějším tématem na serverech o zdravém životním stylu. Rady o tom, jak zhubnout rychle, bez velkého hladu a tentokrát opravdu na trvalo, se na nás valí ze všech stran. K tomu „zaručené" diety hollywoodských hvězd nebo různých „věhlasných" odborníků, reklamy na dietní koktejly, tabletky a podobné preparáty na hubnutí. Neříkám, že nic z uvedeného nefunguje ke snížení váhy, ale má to i své stinné stránky.

Díky koktejlům zhubnete, protože snížíte příjem energie. Ale po týdnu vám začne být mdlo, jen tu plnou sklenici uvidíte a po dalším týdnu vám bude mdlo už jen z představy, že zas budete mít totéž, zatímco ostatní si dopřávají vaše oblíbená jídla. Dietu vydržíte, ale pak se nedočkavě pustíte do všech odpíraných dobrot. A přiberete. Možná víc, než kolik jste vážili původně. A to je známý jo-jo efekt. Velmi přísné „super hubnoucí" diety mají efekt úplně stejný a tedy stejné důsledky. Většina volně prodejných tabletek na hubnutí je normální podvod - směs vitamínů, minerálů a kofeinu nebo výtažků ze zeleného čaje. Neublíží, ale zázraky od nich čekat nemůžete.

Žádná strategie nepovede k zaručenému hubnutí, pokud nebude založená na změně životního stylu. Pokud se člověk nenaučí pravidelně zdravě jíst a k tomu nepřidá nějaký ten pohyb, nemůže očekávat zázraky. A o tom to vlastně je - naštvat se na sebe a ztotožnit se s myšlenkou, že opravdu chci něco změnit. Pak to jde. Málokdo je ale tak silná osobnost, aby dokázal ten dlouhý boj se zažitými návyky a zlozvyky vyhrát sám. Většina lidí má větší šanci na úspěch, když má „vedle" sebe nějakou oporu. Ať už je to někdo blízký, nutriční specialista v „kamenné" poradně nebo i v on-line poradně.

Vyhledávání
Kontakt

Mgr. Leona Meindlová
Seifertova 57, Jihlava 586 01
+420 565 551 111
+420 606 944 656
e-mail: leona@hubnuti4you.cz

Individuální jídelníček přesně na míru

edited by N.E.S.P.I.