Menu
Jsme na Facebooku

o mně

Jak to všechno začalo 

S výživou jsem začínala asi jako každá jiná studentka střední školy - četbou zaručených rad a diet v "ženských" časopisech. Stejně jako holky dneska, i my jsme přemýšlely nad tím, jak může fungovat Atkinsonova dieta, a nechápaly jsme, jak to někdo může vydržet. Zkoušely jsme dělenou stravu, ale jen do chvíle než nás v jídelně omámila vůně čerstvých lívanečků s tvarohem nebo než některá z nás (zrádkyně) navrhla zajít si místo poslední hodiny na pizzu nebo do indické. V posledním ročníku gymnázia jsem se k překvapení svých blízkých rozhodla věnovat otázce výživy hlouběji, a to rovnou na vysoké škole (nedělaly se tam totiž přijímačky z fyziky... ale jaká zrada - dvakrát jsem z ní pak musela dělat zkoušku). V letech 1999 až 2003 jsem tedy studovala na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně obor Výživa člověka a musím se přiznat, že mě škola opravdu bavila. A jak se moje cesta k poradně vyvíjela dál, to si můžete přečíst přímo v článku.

Cesta k poradně

S výživou jsem začínala asi jako každá jiná studentka střední školy - četbou zaručených rad a diet v "ženských" časopisech. Stejně jako holky dneska, i my jsme přemýšlely nad tím, jak může fungovat Atkinsonova dieta, a nechápaly jsme, jak to někdo může vydržet. Zkoušely jsme dělenou stravu, ale jen do chvíle než nás v jídelně omámila vůně čerstvých lívanečků s tvarohem nebo než některá z nás (zrádkyně) navrhla zajít si místo poslední hodiny na pizzu nebo do indické restaurace, kterou miluji. V posledním ročníku gymnázia jsem se k překvapení svých blízkých rozhodla věnovat otázce výživy hlouběji, a to rovnou na vysoké škole (nedělaly se tam totiž přijímačky z fyziky ani matematiky, ale jaká zrada - dvakrát jsem pak z fyziky musela dělat zkoušku). V letech 1999 až 2003 jsem tedy studovala na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně obor Výživa člověka a musím se přiznat, že mě škola opravdu bavila.

více informací...

Můj příběh

Dneska mi nikdo nevěří, že jsem měla problémy s váhou. Nevěří mi, ani když se svěřím s problémem nadváhy a nevěří mi ani v případě, kdy se přiznám k samé hranici mentální anorexie.

Jako dítě jsem totiž nebyla žádný hubeňour. Už ve školce jsem byla o hlavu větší než všechny ostatní děti a samozřejmě i těžší. Dneska na fotkách vidím, že ve školce jsem vážně tlustá nebyla, ale protože jsem už v té době uměla číst, trápila jsem se nad tabulkou našich hmotností, která byla pověšená na nástěnce v šatně společně s našimi dětskými výtvory. Soudružky učitelky nás totiž pravidelně vážily, ach jo. Ostatní děti měly něco kolem 20 kg a já skoro o deset víc. No, a protože jsem dřevo na míčové hry, celou základní školu byl pro mě tělocvik vyloženě utrpením. Šlo mi plavání, dokonce jsem chvíli chodila do přípravky, abych mohla plavat závodně, ale  kvůli problémům s imunitou, jsem musela brzy přestat. Takže zas nic - vybíjená, volejbal i basketbal pro mě byly za trest i na gymplu (i dneska mi jdou jen sporty s míčky malými - třeba squash, badminton nebo stolní tenis:-))

více informací...

Vyhledávání
Kontakt

Mgr. Leona Meindlová
Seifertova 57, Jihlava 586 01
+420 565 551 111
+420 606 944 656
e-mail: leona@hubnuti4you.cz

Individuální jídelníček přesně na míru

edited by N.E.S.P.I.