Menu
Jsme na Facebooku

Průběh a prognóza

Mentální anorexie začíná nejčastěji ve věku třinácti až osmnácti let, ale někteří lékaři uvádějí i devítileté nebo dokonce čtyřleté pacienty. Mentální bulimie začíná obvykle později, většinou mezi šestnácti až pětadvaceti lety. Je možné setkat se s počátkem poruchy i po třicátém nebo čtyřicátém roce věku.

Pacienti s mentální anorexií se dožívají průměrného věku asi 33 let, v této době umírá až 20 % nemocných. Velká část nemocných ukončuje svůj život sebevraždou (výskyt sebevražd je u mentální anorexie asi 200krát vyšší než u ostatních psychiatrických diagnóz) a značný podíl umírá proto, že podlehnou infekci nebo běžnému operačnímu výkonu.

Celkově je možné konstatovat, že prognóza u mentální bulimie je lepší než u mentální anorexie. Výrazné zlepšení se v různých studiích pohybovalo kolem 20 % u anorexie a 50% u bulimie. Na druhou stranu je bulimie chronické onemocnění s proměnlivým průběhem, a i když lze dosáhnout výrazného zlepšení, nepodaří se většinou naprostého vymizení všech příznaků. U obou nemocí mohou přetrvávat stavy úzkosti, poruchy nálad a sklony k depresím.

Vyhledávání
Kontakt

Mgr. Leona Meindlová
Seifertova 57, Jihlava 586 01
+420 565 551 111
+420 606 944 656
e-mail: leona@hubnuti4you.cz

Individuální jídelníček přesně na míru

edited by N.E.S.P.I.